Rehabilitacja w Złotej Rybce

 

14-dniowe turnusy dla dzieci


Rehabilitacja dzieci jest złożonym procesem terapeutycznym wymagającym udziału w nim wielu specjalistów oraz wykorzystania różnego rodzaju sprzętu pomocniczego.

Program rehabilitacji jest w zależności od potrzeb i rodzaju dysfunkcji indywidualnie dostosowany do każdego dziecka, po konsultacji lekarskiej i fizjoterapeutycznej.

Pakiet „dziecięcy” obejmuje:

 • konsultacje lekarską
 • konsultację fizjoterapeutyczną
 • opiekę pielęgniarską
 • indywidualny program rehabilitacji, obejmujący od poniedziałku do soboty wybrane elementy z:
  • Terapii polisensorycznej
  • Terapii sensorycznej
  • Rehabilitacji w wodzie
  • Kinezyterapii
  • Kinesiotapingu
  • Fizykoterapii
  • Terapii ręki
  • Masaży
  • Hipoterapii
  • Dogoterapii

Cena turnusu obejmuje:

 • opiekę pielęgniarską
 • pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje), dieta zdrowotna tylko dla pacjentów
 • masaże i konsultacje ayurwedyczne czyli dopasowanie sposobu życia, myślenia, diety, ćwiczeń fizycznych i mentalnych tak, aby obudzić największy potencjał, który w każdym jest inny
 • wi-fi, parking strzeżony
 • konsultację lekarską
 • w ramach turnusu przysługują zabiegi dostępne w naszej ofercie, terapie zlecane są przez lekarza

Rehabilitacja dzienna


Oferta Relaksacyjna z Dogoterapią dla Aktywnych Zawodowo

Rehabilitacja w Świętokrzyskim Centrum „Złota Rybka” w punkcie rehabilitacji dziennej to kompleksowa rehabilitacja pacjentów, których stan kliniczny pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych gdzie pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

Punkt rehabilitacyjny prowadzi leczenie zachowawcze. Połączenie wiedzy, doświadczenia i specjalistycznego zaplecza fizjoterapeutycznego gwarantuje wysoką skuteczność leczenia.

Przyjęcia na zabiegi rehabilitacyjne odbywają się na podstawie skierowania, po odbyciu wizyty kwalifikacyjnej.

Dysponujemy wszystkimi środkami służącymi usprawnianiu pacjentów:

 • Konsultacje medyczne
 • Terapia polisensoryczna
 • Terapia sensoryczna
 • Rehabilitacja w wodzie
 • Kinezyterapia
 • Kinesiotaping
 • Fizykoterapia
 • Terapia ręki
 • Masaże
 • Hipoterapia
 • Dogoterapia

Rehabilitacja prowadzona jest w oparciu o indywidualny program uwzględniający specyfikę stanu zdrowia pacjenta.

Poza rehabilitacją ruchową przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę.

JEDYNY TAKI RELAKS W „ZŁOTEJ RYBCE”

Usługi te polecane są szczególnie osobom aktywnym zawodowo, które potrzebują wyciszenia i pełnej relaksacji.

Relax ze Złotą Rybką


Zajęcia indywidualne

Ajurwedycza konsultacja

Ajurweda (nauka o życiu)to wywodzący się z Indii kompleksowy system naturalnej ochrony zdrowia liczący sobie tysiace lat, jest nastawiony przede wszystkim na zapobieganie schorzeniom a współczesne badania potwierdzają jego skuteczność w leczeniu chorob przewlekłych, to nauka ,która przypomina, że umysł i świadomość wywierają ogromny wpływ na naszą fizjologię.

Masaż tajski

Masaż wywodzacy sie z Ajurwedy, praca z ciałem ( w ubraniu) na poziomie fizycznym oraz energetycznym poprzez dotyk, nacisk, glaskanie, rozciaganie, wprowadzanie w różne pozycje ciała aby uaktywnić kanały energetycznęcia w ciele i wprowadzić w stan całkowitego relaksu oraz wewnętrznej harmonii.

Joga dopasowana do klienta

Dobranie cwiczen ( asan) do potrzeb i mozliwosci praktykujacego, zastosowanie zestawów na rożne schorzenia jak np; na rozładowanie stresu, depresji, problemów trawienia , wydalania czy bolów kregosłupa, a także na wzmacnianie systemu nerwowego i immunologicznego oraz na zbalansowanie systemu hormonalnego czy systemu krążenia. Praca nad samopoznaniem, samokontrolą, samodyscypliną oraz samodoskonaleniem aby doświadczać życia w pełni cieszac się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Nauka rożnych metod relaksacji.

Medytacja

Praca z umysłem wykorzystując metody koncentracji , świadomej obserwacji, czy używania dźwięków i intencji do wyciszenia myśli, skupienia i braku reakcji na myśli , uczucia czy zmysły tak aby dotrzeć do stanu neutralności oraz uważnej obecności w ‘teraz’ ,w ktorym to stanie rozwija się intuicja, wewnetrzna madrość , zrozumienie, akceptacja , wspołczucie i nie ma miejsca na cierpienie. Ćwiczenia uważności, cierpliwosci, zaufania, akceptacji, odpuszczania i wybaczania.

Praca z oddechem

Praktyki oddechowe, które aktywują , kierują i uwalniają różne energie w ciele i umyśle, kontrolują ciśnienie krwi, balansują prawą i lewą strone mózgu, rozszerzaja pojemność płuc, dotleniają komórki i odzywiają organy , poprawiają różne funkcje organizmu. Służą zdrowiu oraz rozwojowi wewnętrznej świadomości.

Zajęcia grupowe

Joga

Nauka i technologia poznawania siebie, podnoszenia świadomości i pracy nad sobą na poziomie ciała fizycznego , mentalnego, emocji oraz energii, sposób na ich wzmocnienie , zbalansowanie oraz na rozbudzenie największego potencjału , praktyka która daje siłę i energię aby życ w pełni ze swoją prawdziwą naturą i odnaleźć w sobie źródło niewyczerpanej radości niezależnej od zewnetrznych sytuacji.

Medytacja

Praktyka i nauka świadomości, ćwiczenie uważnej obecności, pielegnowanie jasności umysłu ,koncentracji, nauka podporządkowania sobie czasu, zwolnieniie tępa i pielęgnowania w sobie spokoju oraz samoakceptacji, a także nauka obserwowania zamiarów naszego umysłu w danej chwili, spostrzegania własnych myśli.

Techniki oddechowe

Nauka kontroli i świadomosci oddechu, który jest najważniejszą z funkcji cielesnych, sposób na zdrowie oraz witalność.

Relaksacja

Praktyka świadomego czucia i rozluźniania ciała, wyciszania umysłu oraz emocji, sposób na szybką regenerację i doładowanie energetyczne.


Sala gimnastyczna

Ćwiczenia mające na celu usprawnianie motoryczne osób niepełnosprawnych, nauka prawidłowych wzorców ruchu, wzorców chodu, usprawnianie motoryczne stawów mięśni, nauka równowagi, pionizacja (nauka prawidłowej postawy) osób niepełnosprawnych, ćwiczenia ogólnorozwojowe na wałkach i piłkach rehabilitacyjnyh.

 

Zajęcia na basenie

Ćwiczenia usprawniające dla pacjentów w "odciążeniu grawitacyjnym" z zakresu ruchu, ćwiczenia równowagi, ćwiczenia naprzemiennego przekładania nóg, wstęp do nauki chodzenia przy użyciu profesjonalnego rowerka HYDROBIKE EVOLUTION.

 

Kinezyterapia

Ćwiczenia indywidualne z terapeutą na sali gimnastycznej, mające na celu usprawnianie motoryczne stosownie do możliwości psycho-ruchowych dziecka oraz założonych celów (nauka prawidłowych wzorców ruchu, wzorców chodu, usprawnianie motoryczne stawów i mięśni, nauka równowagi, pionizacja ćwiczenia ogólnorozwojowe na wałkach i piłkach rehabilitacyjnych). Dla dzieci wymagających ciszy i szybko rozpraszających się prowadzone są indywidualne zajęcia w pokoju rehabilitacyjnym.

 

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna, polegająca na oklejaniu specjalnym plastrem poszczególnych partii ciała, charakteryzujących się bólem, przeciążeniem, niestabilnością, urazem. To bardzo dynamiczna, bezbolesna i sprwdzona metoda wspomagająca proces rehabilitacji lub działająca zastępczo przed zabiegami operacyjnymi i w zamian rehabilitacji prawidłowej.

 

Sala doświadczania świata, sala terapii sensorycznej

Sala, w której dzieci doświadczają nowych bodźców zewnętrznych, poznają kolory, dźwięki, kształty i faktury przedmiotów co pozwala uspokoić i ograniczyć lęk przed światem u dzieci.

 

Terapia dźwiękiem, refleksoterapia

Aparat wibroakustyczny służy do masażu dźwiękiem poprzez głęboko wnikające drgania, jest niezmiernie skuteczny w profilaktyce tworzenia się zrostów powstałych w wyniku długiego unieruchomienia na skutek zabiegów chirurgicznych. Refleksoterapia to masaż stóp, polegający na masowaniu odpowiednich punktów, odpowiedzialnych za organy wewnętrzne, czego efektem jest poprawa działania narządów, np. praca wątroby czy serca.

 

Hydromasaż, terapia ręki

Hydroterapia ma na celu głównie rozluźnienie, obniżenie napięcia mięśniowego oraz stymulację czucia, co jest dobrym wstępem np. przed rozpoczęciem rehabilitacji na sali gimnastycznej.

Terapia ręki usprawnia pracę od obręczy barkowej poprzez łokieć, nadgarstek i palce, usprawnia i poprawia prawidłowy zakres stawów.

 

Światłolecznictwo, magnetostymulacja, krioterapia

Stosowanie lamp pozytywnie wpływa na ludzki organizm, powodując jego biostymulację i wzmacniając funkcje obronne organizmu (rozgrzewa, rozluźnia znieczula).

Magnetostymulacja to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Pole magnetyczne wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, rozszerza naczynia krwionośne.

Aparat do krioterapii jest stosowany w bólach stawów, mięśni, ścięgien, ma działanie znieczulające i obkurczające, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie krioterapii przed rehabilitacją.

 

Pokój rehabilitacyjny

Prowadzone są także indywidualne zajęcia dla niepełnosprawnych, którzy np. rozpraszają się, gdy na sali rehabilitacyjnej jest więcej osób, prowadzone są zajęcia ogólnousprawniające oraz masaże.

 

Zajęcia z logopedą i pedagogiem

Ćwiczenia usprawniające narząd mowy i nauka prawidłowej komunikacji.

 

Zajęcia w sali koordynacji ruchu

Ćwiczenia usprawniające koordynację ruchową, równowagę, nauka chodu przez przeszkody sprawdzenie dysfunkcji chodu i korekta wad postawy i chodu, ćwiczenia balansu ciałem.

 

Sala terapii sensorycznej

Sala dostarczająca bodźce zewnętrzne, pokazująca i ucząca zewnętrznych czynników, jakie mogą być obce dla dzieci niepełnosprawnych takie jak światło, dźwięk, kolor, łączenie tych czynników w jedenej czynności poprzez naciśnięcie podestu ,który się zapala i wydaje dzwięk, panele sensoryczne do poznawania otoczenia. Sala ma zadanie poznawcze oraz łączące zewnętrzne bodźce.

 

Dogoterapia

Terapia z udziałem psa – najbardziej efektywna w rehabilitacji dzieci, ze względu na "ukrycie" ćwiczeń rehabilitacyjnych i rozwijanie spontanicznej sprawności ruchowej. Daje również efekty w terapii osób chorych, samotnych i starszych.

 

Hipoterapia

Forma rehabilitacji psycho-ruchowej, stanowi jeden z elementów rehabilitacji leczniczej i jako taka jest prowadzona przez specjalistę, na zlecenie i pod kontrolą lekarza. Hipoterapeuta pełni rolę asekurującą, zapewniając bezpieczeństwo oraz rolę przewodnika w kontakcie ze zwirzęciem. Różnorodność oddziaływań konia podczas hipoterapii pozwala równocześnie usprawniać pacjenta ruchowo, intelektualnie i korzystnie wpływać na jego kondycję psychiczną.

 

Platforma Balance Tutor

Zajęcia na bieżni do treningu i prewencji perturbacji posturalnych dla pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Umożliwia trening w warunkach symulowanej perturbacji takiej jak poślizgnięcie lub przewrócenie się podczas stania lub chodzenia. System składa się z bieżni potrafiącej przesuwać podstawę w przód i w tył oraz na boki z regulowaną. Dodatkowo zestaw posiada dwa czujniki 3DTutor mocowane na kończynach dolnych, pozwalające na oznaczenia faz podporu i przenoszenia. System zawiera zestaw do kompleksowej oceny równowagi pod kątem analizy stabilometrycznej, dystrybucji obciążeń oraz wychwiań na niestabilnym podłożu.

 

Biofeedback

Jest to 2-kanałowe urządzenie do diagnozy i terapii Neurofeedback. Umożliwia zapis EEG podczas Biofeedbacku oraz monitorowanie parametrów fizjologicznych, takich jak: EMG (powierzchniowe EMG), BVP lub EKG (zmienność rytmu serca, temperatura, oddech, SC (przewodności skóry). Celem zajęć Biofeedback jest diagnoza i trening koncentracji, EEG Biofeedback zawiera 140 specjalistycznych ekranów i plansz diagnostycznych i treningowych opracowanych do celów neurofeedback.

 

TDCS (mikropolaryzacja)

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS (ang. transcranial direct current stimulation) wspomaga proces odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych, umożliwia przywrócenie integralności centralnego układu nerwowego. Stosowanie mikropolaryzacji wspomaga i poprawia efektywność zajęć przy zaburzeniach takich jak: opóźniony rozwoju mowy, Zespołu Downa, autyzmu, wad genetycznych, mózgowego porażenia dziecięcego, udarów, zaburzeń psychoemocjonalnych. Metoda przezczaszkowej stymulacji traktowana jest jako innowacyjna metoda do nieinwazyjnej stymulacji mózgu. Zabiegi wykonywane zgodnie ze skierowaniem lekarskim które zawiera: netężenie prądów, ilość zabiegów, czas o raz punkty przyłożenia elektrod.

 

QEEG

Nowatorskie rozwiązania do monitorowania aktywności mózgu. Umożliwiają zapis EEG, fotostymulację, wideometrię oraz badanie odpowiedzi mózgu na prezentowane bodźce wzrokowe i słuchowe co pozwala na stworzenie mapy mózgu, Brainmapping generowany dla poszczególnych fragmentów zapisu pozwala prześledzić zmiany aktywności mózgu w poszczególnych jego obszarach