Personel

 

Naszą wizytówką jest wykwalifikowany personel


Izabela Dudek-Pękala - fizjoterapeuta

Mateusz Burak - fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyłem kursy: Kinesiology Taping podstawowy i zaawansowany, PNF podstawowy, II stopnie Integracji Sensorycznej, kurs neurorozwojowej diagnozy i terapii dzieci z zaburzeniami sensorycznymi i posturalno – motorycznymi, kurs terapii manualnej wg. Ackermanna, kurs z zakresu zastosowania ortezy dynamicznej Dunag 02, kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli. Mam za sobą liczny udział w międzynarodowych kongresach naukowych, jestem współpracownikiem prof. dr hab. n. med. Włodzisława Kulińskiego z Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, autorem pierwszej na świecie publikacji naukowej dotyczącej problemów postępowania fizykalno - usprawniającego u dzieci z zespołem Schwartza-Jampela. Jestem także wykładowcą Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i nauczycielem na kierunkach medycznych w szkołach policealnych.

Izabela Dudek-Pękala - fizjoterapeuta

Izabela Dudek-Pękala - fizjoterapeutka

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, studia magisterskie ukończyłam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Szkoła przygotowała mnie do zawodu, który daje szeroki wachlarz specjalizacji. Ja wybrałam pracę z dziećmi, ponieważ z TYMI pacjentami rozumiem się najlepiej, a dobra komunikacja to podstawa sukcesu. Na sali Integracji Sensorycznej odkryłam swoje miejsce zawodowe i w tej dziedzinie doskonalę swoje umiejętności, obserwując z zadowoleniem postępy swoich podopiecznych. Prywatnie jestem wytrwała i konsekwentna, nie potrafię się oprzeć jedynie czekoladowym przekąskom i uśmiechniętym oczom mojej siostrzenicy. Uwielbiam aktywnie spędzać wolny czas, zimą- szusuję na snowboardzie, latem- wybieram rower i rolki. Swoją wiedzę i kompetencje uzupełniam stale o specjalistyczne kursy, dotychczas ukończyłam następujące : PNF,Integracja Sensoryczna (I i II stopień), Kinesiologytaping , Kurs Funkcjonalnej Terapii Ręki, Kurs masażu klasycznego, Szkolenie z zakresu zastosowania ortezy dynamicznej DUNAG 02, Przygotowanie pedagogiczne, Język migany z rozszerzonym modułem znaków medycznych.

Izabela Dudek-Pękala - fizjoterapeuta

Anna Klin - fizjoterapeutka

Ukończyłam fizjoterapię I i II stopnia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jestem terapeutką metod: Halliwick, PNF (mam za sobą kurs PNF Basic oraz PNF w pediatrii), McKenzie, terapii manualnej wg Ackermanna, kinesiology tapingu. Uczestniczyłam także w szkoleniu z diagnozowania i terapii skolioz, a także z badania i fizjoterapii funkcjonalnej w uszkodzeniach stawu barkowego. Praca z dziećmi sprawia mi sporo satysfakcji i radości, ciągle podnoszę swoje kwalifikacje, aby moje zajęcia były ciekawsze oraz skuteczniejsze. W wolnych chwilach pogłębiam wiedzę z zakresu masażu. Ukończyłam policealną szkołę w tym kierunku, zdobywając tytuł technika masażysty, mam za sobą również wiele szkoleń w tej dziedzinie, m. in. masaż gorącą czekoladą, miodem, bańką chińską, aromaterapeutyczną świecą, kamieniami wulkanicznymi.

Izabela Dudek-Pękala - fizjoterapeuta

Joanna Kawa - fizjoterapeutka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dotychczas ukończyłam następujące kursy : PNF podstawowy, Integracja Sensoryczna (I i II stopień), Kinesiologytaping, a także odbyłam szkolenie z zakresu zastosowania ortezy dynamicznej DUNAG-02. Ponadto ukończyłam dwuletnią szkołę o kierunku technik masażysta, a także szkolenie z zakresu masażu miodem, bańką chińską, stemplami ziołowymi i czekoladą. Praca z małymi pacjentami jest dla mnie dużą przyjemnością, a ich postępy dają mi satysfakcje i stanowią motywację do dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Izabela Kondylis terapeuta jogi i masażu

Izabela Kondylis terapeuta jogi i masażu

Od 12 lat zajmuje się technikami rozwoju osobistego, studiowałam Zen w Korei i jogę w Kanadzie , Indiach I USA. Cały czas jestem uczniem i kontynuuje swoje poznanie pod skrzydłem mistrza Sadhguru i jego fundacji Isha Joga. Medytacja i joga są moja ścieżką i ogromna pasja bo dzięki nim moje życie nabrało innych wartości, dlatego tez dzielę się tymi technikami z innymi z nadzieja ze każdy znajdzie czas na praktykę aby stawać się lepszymi ludźmi , świadomymi prawa przyczyny i skutku, pełnymi wigoru i radości. Słynna dewiza ‘Myślę wiec jestem’ zamieniłam na ‘jestem wiec myślę’ co w konsekwencji uświadamia mi ,że jestem odpowiedzialna za to co mnie spotyka a jednocześnie pozwala mi zdystansować sie do myśli, emocji czy problemów a także doceniać jakim darem jest życie i jak żyć w pełni. Ukończyłam cztery poziomy masażu tajskiego oraz refleksologie w Still Light Center, Toronto, 2500letnia technika lecznicza i prewencyjna wywodząca się z Indii . Oferuję także ajurwedyczne konsultacje jak poprzez dietę, zmianę nawyków myślowych oraz jogę i masaż doprowadzić ciało i umysł do harmonii.

Anna Detko - Neurologopeda / Pedagog/ oligofrenopedagog

Anna Detko - Neurologopeda / Pedagog/ oligofrenopedagog

Studia magisterskie ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat pracowałam jako nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego. Edukację zawodową kontynuowałam na studiach podyplomowych z zakresu : oligofrenopedagogiki, logopedii, neurologopedii z balbutologią w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach. Ponadto ukończyłam kursy w zakresie metod aktywizacji w pracy z dziećmi i rodzicami oraz wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dzieci organizowany przez Punkt Konsultacyjny dla Osób z Autyzmem i ich Rodzin w Skarżysku Kamiennej. Pracowałam jako nauczyciel logopeda w ramach programu „ Indywidualizacja nauczania i wychowania dzieci w wieku młodszoszkolnym” z problemami komunikacyjnymi i obniżoną sprawnością językową. Specjalizuję się w usprawnianiu zaburzeń komunikacyjno – językowych u osób z autyzmem oraz zaburzeniami rozwojowymi. Z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością podchodzę do pracy z dziećmi i rodzicami. Szczególną uwagę zwracam na indywidualizację terapii dając dzieciom szansę do działania.

Anita Kubiec

Anita Kubiec

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyłam studia I i II stopnia na kierunku: Pedagogika. Aby pogłębić swoją wiedzę kontynuowałam naukę na studiach podyplomowych z zakresu „Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną”. Jestem aktywną wolontariuszką Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach. Ukończyłam kurs nt. metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz szkolenie z zakresu terapii ręki. Staram się cały czas poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w różnorodnych szkoleniach i konferencjach. Nie potrafię się nudzić, dlatego swój czas wypełniam w 100%. Jestem cierpliwa i empatyczna, a do podjętego zadania podchodzę z pełnym zaangażowaniem. Uwielbiam słuchać – w szczególności dzieci. Moja dewiza stworzona przez J. Korczaka: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż”.

Julita Wojda

Julita Wojda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyłam następujące kursy: Kinesiology Taping (I), Integracja Sensoryczna (I i II), Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z lekkimi zaburzeniami posturalno- motorycznymi, Terapia behawioralna dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu (I), PNF Basic, Idiopatyczne chodzenie na palcach, Terapia czaszkowo- krzyżowa (I- VI), DUNAG (I i II), Szkolenie z zakresu rehabilitacji stomatologicznej. Oprócz tego jestem także technikiem farmacji. Praca z dziećmi mimo, iż wymaga dużo wysiłku i cierpliwości, przynosi mi wiele satysfakcji. Postępy moich pacjentów, motywują mnie do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Każda nawet najmniejsza radość dziecka to też moja radość, bo przecież wszyscy „uśmiechamy się w tym samym języku”.

Ilona Makowska

Ilona Makowska

Z wykształcenia jestem terapeutą zajęciowym. Ukończyłam kurs terapii ręki., Masaż klasyczny,   metoda ruchu   rozwijającego W Sherbone,   animator zabaw dziecięcych. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i energię do działania. Gdy u małych pacjentów dostrzegam postęp, staje się to rowerem napędowym do dalszej pracy. Uśmiech dzieci jest lekarstwem na wszystko. W gabinecie moim panuje bardzo skomplikowany porządek zwany artystycznym nieładem. Uważam, że troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym  sprawdzianem  postawy  człowieka wobec człowieka

Katarzyna Kołda

Katarzyna Kołda

Ukończyłam Akademię Świętokrzyską w Kielcach, Studnia Podyplomowe o specjalności Technologia Informacyjna. Moje doświadczenie zawodowe związane jest z pracą administracyjno-biurową. Od kilku lat pracuję przy organizowaniu i prowadzeniu Biur Projektów współfinansowanych z UE lub innych. Lubię być z ludźmi i dla ludzi.

P. Anna Tkaczyk

Anna Tkaczyk – osoba dbająca o czystość

W „Złotej Rybce” dbam o porządek. Kocham dzieci, radość sprawia mi kontakt z dziećmi i rodzicami. W wolnych chwilach lubię poeksperymentować w kuchni i spędzać czas w rodzinnym gronie. Moją pasją są wycieczki i jazda na rowerze.